شب آخر

 پنج ساعت دیگر جوانی 18 ساله اعدام می شود 

به دنبال چند بوق ممتد ، برخورد آینه به آینه و سپس ناسزاگویی و پیچیدن جلوی ماشین ، نزاعی بوجود می آید که نتیجه آن تیتر اول رسانه ها می شود قتل قویترین مرد جهان

علیرضا به همراه دو دوست دیگرش که هر سه کمتر از بیست سال سن دارند متهم نزاع خیابانی منجر به قتل مرحوم روح الله داداشی هستند و او ساعاتی دیگر به عنوان قاتل به دار آویخته می شود ، امشب شب آخر زندگی علیرضاست و هیچ کس نمی داند این دقایق بر او و خانواده اش چگونه می گذرد . شاید پاسخ این باشد به هر حال او مرتکب قتل شده و خانواده مقتول هم حق قصاص دارند .

اما بهتر است ما برای خودمان ، خانواده مان و جامعه ای که در آن زندگی می کنیم بیندیشیم ! چرا و چگونه می شود که چنین اتفاقاتی روی می دهد ؟ چه کسانی چه سهم هایی در این اتفاقات دارند ؟ آیا ممکن نیست خود ما هم ناخواسته و بر اثر بی توجهی و غفلت به نوعی سهامدار این اتفاقات شویم ؟ و و و و و ؟ ؟ ؟

در این باب سوالات متعدد و پاسخ ها متنوع خواهد بود . اما یک اصل اساسی همیشه وجود دارد  و آن اینکه  غفلت از خدا دروازه جهنم است و این شیطان است که گام به گام انسان را به سوی سرازیری و سقوط در جهنم فرا میخواند . کافیست انسان دستش را از دست خدا خارج ، به خدا پشت کند و سپس برنگردد . . . . قطعاً اتفاقاتی از این دست ، محصول این غفلت ها خواهد شد .

 

/ 3 نظر / 46 بازدید
یاسی

هیچ کس برای نجاتش تلاش نکرد فرقش با بقیه قاتلا این بود:مقتول مشهور بود

ويدا از ديارآريايي...

درود بر شما نوشته ي تاثير گزاري بود ... ولي اگه قصاص نشه از فردا هر نزاع خياباني لاجرم به مرگ كشيده نميشه ؟ ميدونم كه هنوز هم موثر واقع نشده اعدام و ... ولي يه حسي بهم ميگه اگه قصاص نباشه و مرگو به كسي كه حق زندگي رو از كس ديگه اي گرفته نشون نديم ، اوضاع بد تر خواهد شد .... ميتوانيم به جاي خانواده ي اين جوان باشيم ... و البته كمي هم خود را به جاي خانواده هاي مقتول بگذاريم ... هر چند يه جورايي مطمئنم كه اين جوان اعدام نميشه !! خوشحال ميشم به وبلاگ منم سري بزنيد آقاي كمالی نژاد[گل]

زندگیم قفل شده........................................... هنوز به خدا رو نکردم ولی[بغل]