در پی آرامش

آرامش ، آرامش را همه می خواهند و هر کس به طریقی در جستجوی آن است ، شاید خیلی آن را در پول و دارایی تصور و جستجو کنند ، به نظر می رسد آنها آسایش را با آرامش اشتباه گرفته اند .

 عده ای با ریلکسیشن و تمرین هایی از این نوع ، گروهی با موسیقی ، گروهی دیگر با رفتن به آغوش طبیعت و گروهی با تکرار جملات مثبت و انرژی بخش .... که البته تماماً مفید و موثرند ، ولی تمام اینها به نظر موقتی میرسند و آرامش کامل و واقعی به دست نمی دهند . 

و افسوس که یک عده هم با روشهای غیر متعارف برای رسیدن به آرامش به کج راهه میروند .

اما آرامش در همین نزدیکیست و رسیدن به آن خیلی سخت نیست  کافیست دستمان را به دست مهربانش بگذاریم " فطره دریاست اگر که با دریاست ورنه قطره ، قطره و دریا ، دریاست . آری دل به یاد پروردگار مهربان آرام می گیرد ( الذین آمنو و تطمئن قلوبهم بذکرالله  الا بذکرالله تطمئن القلوب  سوره رعد آیه28) و از آن سو اگر کسی از یاد خدا دوری کند زندگی بر او سخت و دشوار میشود ( وَمَنْ أَعْرَضَ عَن ذِکْرِی فَإِنَّ لَهُ مَعِیشَةً ضَنکًا ... سوره طه آیه 124 ) .

 

 

/ 2 نظر / 22 بازدید
شهرآشوب

سلام راست میگی پول و همسر و فرزند و کار و چه و چه همه شون شاید عاملی باشن برای رسیدن به آسایش (تازه اونهم بعضی موقع ها و تازه برای یه مدت خاصی) ولی اگه راه رو درست نریم همه اشون نه تنها مایه ی آسایش و آرامش نیستند مایه ی عذاب هم هستند. پول در میاری بعد همه اش فکر میکنی کجا نگهش داری کسی نبره... با کلی سلام و صلوات و نذر و نیاز فرزند میاری ، بعد اگه درست تربیت نشه همون بچه میشه مایه ی عذاب دنیا و آخرتت... بقیه هم همینطور... ولی من چند وقته به یه آرامش نسبی رسیدم. میگم نسبی... با رها کردن همه ی مشکلاتم و عدم توجه به حب و بغض هایی که قبلا داشتم. نمیگم لان ندارم ولی دارم سعی می کنم با کم کردن فشارهایی که خودم برای خودم در زندگی ایجاد میکردم و توجه به موهبت هایی که خدا بدون هیچ منتی بهم داده ، به آرامش بیشتری در زندگیم برسم. ببخشید زیادی حرف زدم... هم سن بودنمون باعث شد تا راحت تر حرف بزنم. ممنونم که گوش دادین...

يك دوست

سلام و درود.. به راستي كه با ياد او دلها ارام مي گيرند.... دلشاد به نور حق.... خوشحال مي شوم قبول دعوت فرمائيد[فرشته][گل]